FS25 KM-900 transporter opancerzony v1.0.0.0






FS25 KM-900 transporter opancerzony v1.0.0.0
Kadłub CM6614 wykonany jest ze spawanej stali o jednolitej grubości 8 mm. Fotel kierowcy znajduje się z przodu po lewej stronie pojazdu i jest wyposażony w pięć wizjerów po obu stronach, pokrywających pole widzenia 200°. Silnik i skrzynia biegów znajdują się z przodu po prawej stronie, aby zmaksymalizować przestrzeń na transportowany sprzęt żołnierzy. Przedział załogi, z tyłu, posiada zmotoryzowaną rampę do szybkiego wsiadania i wysiadania żołnierzy. Posiada również właz po każdej stronie, w centralnej części pojazdu. Przedział załogi wyposażony jest w wyciąg dymu, blokady widzenia i strzelnice, pozwalające żołnierzom bezpiecznie strzelać z broni osobistej z wnętrza. Transporter opancerzony może być wyposażony w prostą wieżyczkę ręczną uzbrojoną w ciężki karabin maszynowy kal. 12,7 mm, którą można złożyć podczas transportu powietrznego i strategicznego. Po każdej stronie wieżyczki zamontowano trzy elektrycznie sterowane wyrzutnie granatów dymnych/mgłowych.
Pojazd jest amfibią i wyposażony jest w opony typu run-flat, których wnętrze wykonane jest z strun fortepianowych. Napęd w wodzie uzyskuje się poprzez ruch kół, a wyporność dzięki kształtowi pojazdu. Nie posiada on jednak klapy trymującej, więc pojazd nie jest całkowicie wodoodporny; czujnik wykrywa poziom wody i automatycznie uruchamia pompy w celu usunięcia wody z pojazdu. [2] Fiat CM6614 może być bardzo przydatny w misjach ratowniczych i sytuacjach kryzysowych, takich jak klęski żywiołowe, i z tego powodu nadal służy w mobilnej policji Policji Państwowej.
Fiat-6616 w 2011 roku.
Jednakże włoski CM6614, testowany w Korei Południowej w latach 1976-1977, wykazał poważne wady stali pancernej. Gdy pocisk uderzył w pancerz, płyta pękała jak szkło, zamiast tworzyć pojedynczy otwór. Ponadto, w nowych pojazdach również występowały pęknięcia w płycie pancernej w wysokich temperaturach, które rozpadały się na kawałki bez ingerencji człowieka. [2]
karl zu
